Hliněná kuchyň?? A to ťapete v blátě?

Když jsem se mého muže ptala, co si myslí o názvu webu Hliněná kuchyň, povídal, že prý jo, akorát…!! „Nebudou si lidi říkat, že to máme nějaké špinavé, umazané…?“ A tak mi dal brouka do hlavy, jak to hezky umí jen on.

Ale mně se ten název stejně tak líbil, že jsem se rozhodla si jej nechat a Vám důvěřovat. Věřit v to, že si nás nepředstavujete, jak tu ťapeme v blátě. Ale vlastně proč ne? Klidně si nás tak představujte, jestli Vás to pobaví :).

Původní jsem ale myslela na hlavní část naší kuchyně, kterou tvoří mozaika a hliněná omítka.

Původně tu byla úplně jiná zeď a bílá omítka. Má tvůrčí duše ale chtěla mít něco krásného před sebou i u vaření – vždyť tu trávím tolik času! „Sama si to udělám, neboj. Všechno si to zařídím…“ podívám manželovi. Jenže… přišlo těhotenství a s ním první unavené měsíce a elánu ubylo.

Mozaiku jsme tedy lepili spolu a omítka byla dílem celé rodiny. Rozbitých talířků jsme měli doma dost. Dokonce jsem zjistila, že v prodejně s dlažbami mají hromádku kazových kachlí, kde jsem si mohla vybrat mnoho krásných barev… Nadšeně jsem si od nich odnášela bedýnku s těmi poklady!


Hliněná omítka nás taky moc bavila! Dá se sehnat například u této firmy a po našich zkušenostech mohu říct, že si ji můžete vytvořit snadno třeba i v paneláku.

A tak mám tedy něco krásného před sebou. Ráda koukám na ty barvy, jak se prolínají. Některé střípky mi něco připomínají, a tak je to i skládanka vzpomínek. Kromě dlaždic jsou zde i různé kamínky nebo mušle….

Moc ráda mám i samotnou hlínu. Voní, studí i hřeje, je jemná i hrubá na dotyk…

Ale co vám budu říkat… přijeďte někdy k nám na nákuk! Milí lidé jsou vždy zváni…

Hezké teď přeji…

0 komentář