Pojďte se napást! Lékárna jménem Příroda vydává i bez receptu.

Dnes jsem uvažovala nad tím, kdy se asi zase budeme moct nabaštit zeleného. Dlouho nezůstalo u přemýšlení. Náš malý chlapík mi dával jasná znamení, že bude nejlepší co nejdřív vyrazit na zahrádku. Už se mi nechtělo potřetí utírat rozlité pití ani převlékat malinké ponožky v neposedných nožkách… Tenhle panáček potřebuje VEN! 

Vzali jsme i foťák, a tak se můžeme dnes podělit o to, co jsme viděli i s vámi. Hezky zčerstva.

📷

Jestli si ťukáte na hlavu, a říkáte si, proč byste se měli pást jako koza, rozumím. Jsou lidé, pro které TOHLE NENÍ NORMÁLNÍ. Ale budeme-li se držet jen starých vzorců chování a nebudeme zkoušet nové věci, možná že také nezažijeme nic tak radostného jako je třeba zažít nové báječné chutě, které se v divoké zelenině skrývají. Není třeba kupovat teď saláty z Itálie v potravinářské fólii balené. Ze země raší veliká hojnost všeho zeleného a bude jí více a více.

A věděli jste, že právě takový vyšlechtěný salát se nemůže s lecjakou bršlicí nebo ptačincem měřit, co do obsahu minerálů a vitamínů?

📷

První jsme potkali PAŽITKU, která se ve vroucím objetí s rozchodníkem drala na světlo. Jak ji použít si asi umíte představit…

📷

Ale i takový JETELÍČEK už teď běžně potkáte. Jako ozdoba na jídlo je prostě epesní! A jedlý.

📷

Máte na zahrádce PLICNÍK? Miluji barvu jeho květů. A ty puntíkaté listy, mmmm… Je to pro mne taková jarní hortenzie. Ale na rozdíl od ní můžete plicník přidat i na talíř. Z květů děti rády vycucnou nektárek a zbaští jej také.

📷

Konečně zase ožil můj oblíbený „záhonek“ s KOPŘIVAMI. Jsou ještě maličké, ale už tak plné síly! Dávejte je do čaje, do polévky nebo k luštěninám.

📷

Když většina zahradníků vidí rašit tuhle rostlinku, vrásky na jejich čele vystoupí. „Zase je tu ten plevel!!“ Ano, BRŠLICE KOZÍ NOHA se ráda rozrůstá. A tak nejlepším řešením, jak s ní „bojovat“ je sníst ji. Začněte už teď, mladé lesklé lístky jsou nejlepší syrové. Má jemnou mrkvovou chuť.

📷

I CIBULE ZIMNÍ ukazuje své duté listy. Její štiplavá chuť povzbudí trávení a dá říz lecjakému jídlu.

📷

Jaké tvary ta Příroda dokáže vykouzlit, říkám si… Tady vytvořila KOZLÍČEK POLNÍČEK. Zobejte jej syrový, Váš talíř rád korunuje svou růžicí.

📷

A pokud jste loni sázeli ČESNEK (nebo jako my předloni a loni jsme na něj zapomněli), můžete do jídla použít jako posypku na jemno nakrájené lístečky.

📷

Jestli jste si ještě do zahrádky nenasadili ČESNEK MEDVĚDÍ, doporučuji jej dát někam do vlhčího polostínu. Na jaře se vám odmění chutnými listy s výraznou chutí česneku. POZOR: Nespleťte si jej s konvalinkou – česneková vůně Vám poradí.

📷

Prvosenek je více druhů. Ty naše se jmenují PRVOSENKY vyšší a mají jedlé listy. A až vykvetou, na zahrádce přibude další žlutá a jedlá kráska.

📷

A nakonec na nás ještě zamával PTAČINEC ŽABINEC. Půvabné jméno patří této drobounké rostlince s drobounkým bílým květem. Najdete ji na půdách bohatých na živiny. Jeho lístečky mají svou typickou okurkovo-salátovou chuť.  A moc bych se divila, kdyby nerostla někde ve Vašem blízkém okolí…

📷

Do lékárny moc často nechodím. Ale do této ano. Jmenuje se PŘÍRODA. Od jara do podzimu má otevřeno 24 hodin denně, vydává i bez receptu a ZADARMO! Není to nádhera? Pojďme vyrazit ven a hledejme jedlé zelené krásky, které z obyčejné čočky a rýže vykouzlí hotové umělecké dílo a na jazyku chutná… no, však sami poznáte jak…

Hezké zelené, trochu divoké teď.

Když už sjíždíte ten
Facebook, mrkněte
i na stránku

Hliněné kuchyně ;).

A na Instagram
jakbysmet...

©2020 by Kamila Brotánková.