Smrkový čaj - jako když pijeme les...

Jako když PIJEME LES.

Alespoň tak si připadám, když piji čaj ze smrkových výhonků… Jako bych znovu cítila tu nádhernou svěží vůni jehličí a květnového ticha v lese. Nejen zvenčí, ale i uvnitř sebe. Pokud vás láká vyzkoušet takový zážitek, můžete právě teď vyrazit!

Popravdě, čajů máme v poličce dost, i toho smrku je tam ještě trochu z loňska :). Ale tohle si s malou nenecháme ujít, je to náš rituál jara v plném rozpuku. Už jen výběr toho správného pytlíčku či košíčku může být milým začátkem tohoto dobrodružství. A jde se.

📷

Učíme se poznat ten správný strom. Malá jej pozná celkem bezpečně, už zdálky hlásí, že TADY rostou, a že na tyhle dosáhne i náš malý. Už vidíme, že smrk má jehličí dokola kolem větvičky, třeba na rozdíl od jedle. Je důležité povědět (a nejlépe si i ukázat), že podobné zelené výhonky má třeba i tis, který je prudce jedovatý.

Myslím, že zde je namístě pravidlo: NEŽ NĚCO OCHUTNÁME, MUSÍME TO DOBŘE ZNÁT. A pokud víme, že některé jedlé rostliny mají podobné, ale jedovaté parťáky, naučíme děti poznávat i ty. U malých dětí se opakovaně ujistíme, že víme, co jíme, a můžeme k pravidlu přidat i dovětek: JÍME JEN PO PORADĚ S DOSPĚLÝM.

Nejlépe je sbírat světle zelené výhonky (to je to, co roste na konci větviček) smrků od dubna k začátku června. Poté už se výhonky mění v tuhé větvičky.

📷 Já je sbírám tak, že se zeptám (potichu či nahlas:)) toho či onoho stromu, zda si od něj mohu odnést pár výhonků. Když nechám prostor pro ticho a nezasahuji do něj vlastními „programy“ a myšlenkami, většinou vycítím, zda mohu či nikoliv. Nebo zda mohu trochu nebo víc… Nebo z které větvičky by to bylo nejlepší. Poprosím za léčivou sílu stromu.

poděkuji, stejně jako člověku, který mi něco daroval. Stromy rostou, aby nám pomáhaly, jen jim stačí naslouchat…

📷

Sbíráme nejlépe do plátěného pytlíčku, aby mohly výhonky dýchat. Doma rozložíme a sušíme dosucha :). Čaj chutná opravdu moc příjemně, možná Vás překvapí lehká citronová vůně.

📷

A co jiného dobrého nám přinese takový doušek smrkového čaje? … pěknou dávku vitaminu C … posílení dásní … pomáhá při kašli a chrapotu, usnadňuje vykašlávání … pomáhá při nervozitě či nespavosti.

📷

A ještě jedna taková specialitka…

SMRKOVÝ OLEJ

Občas si dám ráda olej jen tak ke chlebu nebo jej použiji do salátů. K tomu je smrkový olej skvělý, se svým jedinečným aroma.

📷

Skleničku naplníte smrkovými výhonky.Olivový olej zastudena lisovaný lehce nahřejeme na sluníčku nebo na plotně (jen asi na 50 °C).Nalijeme do skleničky se smrkem až po okraj.Necháme 2-3 týdny v ledničce.Přecedíme a můžeme používat, skladujeme v ledničce.

Ať už vyzkoušíte čaj nebo olej, věřme, že nejdůležitější částí oné přípravy je jít do lesa a vědomě se ponořit do jeho ticha a klidu.

Přeji Vám krásný, lesem ovoněný den

a hezké teď.

Když už sjíždíte ten
Facebook, mrkněte
i na stránku

Hliněné kuchyně ;).

A na Instagram
jakbysmet...

©2020 by Kamila Brotánková.